تفاوت نوشابه پروبیوتیک
تفاوت نوشابه پروبیوتیک ، 3 مزیت برتر و 3 بار ضرر کمتر

در این مقاله  به بررسی 3 تفاوت نوشابه پروبیوتیک با نوشابه های گازدار دیگر در کاهش ضررهای آن که 3 مزیت مهم این نوشیدنی فراسودمند است و تاثیر مستقیم بر سلامت بدن دارد می پردازیم.

برای آشنایی با نوشابه ی فراسودمند پروبیوتیک به این مقاله مراجعه  کنید.

 

بسیاری از ما طعم شیرین و گازدار نوشابه را واقعا دوست داریم. حس خنک، گزنده و متفاوتی که به ما می دهد، تجربه ی دیگری نسبت به چیزهایی است که در طول روز می خوریم. اما این تجربه خوشایند آسیب هایی را به سلامتی ما می زند. امروزه تبلیغات گسترده ای در سراسر دنیا درباره ی مضرات نوشابه شکل گرفته. البته که باید آنها را جدی گرفت، تا بعدا با بیماری های مختلف غافلگیر نشویم. در تمام دنیا مصرف این نوشیدنی روند رو به کاهشی دارد. اما در ایران اینگونه نیست. بنابراین عرضه نوشابه با مضرات کمتر در سطح کشور ضرورت پیدا می کند.

بدلیل پر طرفدار بودن این نوشیدنی مورد توجه متخصصان ایرانی قرار گرفت. آنها با دست یافتن به فن آوری ساخت نوشابه فراسودمند پروبیوتیک تلاش کردند از مضرات آن بکاهند و با افزودن ترکیبات ارزشمند پروبیوتیک به این نوشیدنی پرطرفدار به ارتقا سلامت جامعه دست یابند.

3 تفاوت نوشابه پروبیوتیک با سایرنوشابه های گازدار در 3 مزیت زیر است. علاوه بر کاهش ضرر در این 3 فاکتور اساسی، به علت وجود پروبیوتیک تاثیرات گسترده ای بر سلامت ما می گذارد.

 

20 درصد قند کمتر

شکر مصرفی در نوشابه ها باعث افزایش قند و دیابت، افزایش فشار خون، چاقی و … هستند. از طرفی نوشابه های رژیمی با قندهای مصنوعی خود خطراتی مثل سرطان و … را دارند. نوشابه فراسودمند توکا به استفاده از استویا تا 20 درصد قند آن را کاهش داده بدون اینکه در طعم نوشابه هیچ تغییری ایجاد شود. و با ذائقه ی ایرانی سازگاری خود را حفظ کند. استویا یک شیرین کننده ی طبیعی گرفته شده از گیاه استویا است. و کاملا بی خطر است.

 

30 درصد پوکی استخوان کمتر

فاکتور دیگر تفاوت نوشابه پروبیوتیک با سایر نوشیدنی های مشابه علاوه بر تفاوت قند در این است که، دارای املاح فسفات هستند که در جذب کلسیم غذا ایجاد اختلال می ‌کند. در واقع اسید فسفریک موجود در نوشابه باعث کنده شدن کلسیم از استخوان ها می شود. و پوکی استخوان را به دنبال دارند.

در عوض پروبیوتیک ها باعث جذب کلسیم هستند. و بر اساس تحقیقات اثبات شده که مصررف نوشابه پروبیوتیک 30 درصد مشکل جذب کلسیم را کمتر می کند. و از 50 درصد بروز پوکی استخوان را به 20 درصد می رساند.

 

کاهش مشکلات گوارشی

اگر بعد از خوردن نوشابه احساس درد معده و نفخ می کنید کاملا طبیعی است. نوشابه از آنجایی که یک ترکیب گازدار است، باعث ایجاد سوء هاضمه، نفخ و مشکلات گوارشی می شود. تفاوت نوشابه پروبیوتیک با سایر نوشابه ها در تعدیل مشکلات گوارشی بعد از مصرف این نوشیدنی است.

به علت اینکه این نوشابه فراسودمند توکا حاوی باکتری های مفیده روده ای است. در هضم غذا کمک کرده. باعث تقویت دستگاه گوارش خواهد شد. نفخ و مشکلات گوارشی مصرف نوشابه را برطرف یا تعدیل خواهد نمود.

برای آشنایی با تاثیر پروبیوتیک ها در تقویت دستگاه گوارش به این مقاله مراجعه کنید.

با جایگزین کردن این نوشیدنی فراسودند در سبد تغذیه خانواده، بجای سایر نوشابه های گازدار هم از طعم نوشابه لذت خواهید برد و هم ضررهای کمتری به بدنتان خواهید زد و از تاثیرات شگفت انگیز این نوشیدنی بهرمند خواهید شد. برای آشنایی با سایر تاثیرات نوشابه پروبیوتیک به این مقاله مراجعه کنید.