پروبیوتیک و عدم تحمل لاکتوز
پروبیوتیک و عدم تحمل لاکتوز ،دیگر به راحتی شیر بخورید

پروبیوتیک و عدم تحمل لاکتوز مسئله ای است  که شاید برای بسیاری پایان یک مشکل ناراحت کننده باشد. عدم تحمل لاکتوز چیست و پروبیوتیک ها چگونه آن را درمان می کنند؟ در ادامه به جواب این سوال ها می رسید.

اگر با پروبیوتیک ها هنوز آشنا نشده اید، مقاله پروبیوتیک چیست را مطالعه کنید.

عدم تحمل لاکتوز چیست؟

بدترین احساس دنیا این است که بعد از خوردن شیر دچار دل پیچه شوید.آن هم بدون اینکه انتظارش را داشته باشید. واقعا هیچ چیز بدتر از این نیست و است آخر هم کاری کند که از خوردن شیر پشیمان کند. اگر شما هم مبل من  با این مشکل دست به گریبان شوید چشم دیدن شیر بینوا را ندارید، حتما دوست دارید یک راه حل اساسی برای آن پیدا کنید.

من  که به شخصه همیشه دوست دارم یک راه حل خوب برای خوردن شیر آن هم بی دردسر پیدا کنم.

ابتدا ببینیم بیماری عدم تحمل لاکتوز چیست. قندی که طعم شیرین به شیر می دهد لاکتوز حتما دارد. این قند خوشمزه همان دردسر ساز بزرک است. مانند همه ی مواد غذایی  که می خوریم لاکتوز نیز باید نیز درون دستگاه گوارش ما تجزیه و بعد جذب شود. اما آنزیم لاکتوز که وظیفه ی هضم لاکتوز رو دارد غایب باشد، تکلیف این قند چیست؟! آنزیم لاکتوز وقتی که این بدن تولید نمی شود، لاکتوز هم هضم نمی شود. این می شود که راه می افتد در روده و نفق، اسهال و تهوع بوجود می آورد.

اهمیت درمان عدم تحمل لاکتوز

اگر خیال می کنید فقط خودتان این مشکل عجیب و غریب را دارید، بی جهت ناراحتید. در حال حاضر، حدود 75 درصد از مردم جهان دچار معضل هضم لاکتوز هستند. ولی شما نباید این مشکل را تنها با نخوردن شیر حل کنید و خوردن لبنیات را به خاطره ها بسپارید.

توجه به مطلب پروبیوتیک و عدم تحمل لاکتوز نه تنها به خاطر درد و ناراحتی های است که این مشکل به وجود می آورد. و ما را دچار عذاب هایی مثل درد و گرفتگی عضلات شکم، نفخ، درد معده، تهوع، اسهال و یا استفراغ می کند. بلکه مصرف نکردن شیر و بقیه لبنیات باعث کمبود کلسیم در بدن ما می شود که خود بیماری پوکی استخوان با عوارض زیادش را به وجود می آورد.

با این اوصاف حتما مصرف لبنیات و مبحث پروبیوتیک و عدم تحمل لاکتوز را جدی بگیرید.

پروبیوتیک و عدم تحمل لاکتوز

پروبیوتیک ها باکتری های دوست داشتنی روده ی ما هستند. مهمانانی که سود و سلامتی زیادی را به ما می رسانند. اگر با این موجودات کوچک بی نظیر آشنا نیستید به مقاله پروبیوتیک چیست مراجعه کنید.

پروبیوتیک ها باعث راحت تر هضم شدن لاکتوز در روده می شوند و علائم عدم تحمل لاکتوز را کم می کنند. باکتری های پروبيوتيك همچنین با كند كردن عبور مواد غذايي از لوله گوارش، علائم عدم تحمل لاکتوز بهبود ميبخشند. طي تخمير بسياري از گونه هاي لاكتو باسيلوس بولگاريكوس و استرپتوكوكوس ترموفيلوس، لاكتاز توليد ميكنند و اين آنزيم لاكتوز موجود در محصولات لبني را به گلوكز و گالاكتوز هيدروليز ميكند. اين خاصيت هم در بزرگسالان و هم در كودكان مشاهده شده است.

بعد از مطلب پروبیوتیک و عدم تحمل لاکتوز می خواهم یک مطلب جالب و کاربردی دیگر برای شما معرفی کنم. نوشیدنی که حاوی باکتری های مفید پروبیوتیک است و به هضم لاکتوز شما کمک می کند. برای آشنایی با این نوشیدنی به لینک زیر وارد شوید.

نوشابه پروبیوتیک چیست؟