پروبیوتیک و لاغری
پروبیوتیک و لاغری ، با ساده ترین روش بهترین نتیجه را بگیرید

موضوع پروبیوتیک و لاغری احتمالا برای بسیاری قابل توجه و جالب خواهد بود. اگر با پروبیوتیک ها آشنا نیستید ابتدا این مقاله را بخوانید.

چاق دوست دارید یا لاغر؟

این روزها کمتر کسی پیدا می شود که بگوید از چاقی خوشش می آید، آن هم از شکم برآمده و اندام بی تناسب. شما چطور چاق دوست دارید یا لاغر؟

اگر لاغر دوست دارید، همراه با اندامی متناسب و بدنی سالم ادامه مسیر را با ما همراه شوید و با دنبال کردن مطلب پروبیوتیک و لاغری ببینید چگونه می توانید به راحتی وزن تان را متناسب نگهدارید.

موضوع چالش برانگیز برای آقایون و جذاب برای خانم ها در قرن اخیر کاهش اضافه وزن و داشتن تناسب اندام در جهان است. و البته تب لاغری همه را بیمار خودش کرده. اگر خانم هستید زیبایی و دشتن اندامی موزون و خوش تراش برای شما از نان شب واجب تر است. و اگر آقا هستید حتما نگران چاقی و بیماری های هم قدم با آن مانند فشار خون، چربی بالا، بیماری فلبی و… حتی بطور پنهان شده اید. که مثلا اگر امروز درگیر آن هستید ذهنتان مشغول است چگونه با آن مبارزه کنید و یا چطور در آینده درگیر آن نشوید.

دردسرهای چاقی

اینکه به هر مغازه می روید و لباس ها را پرو می کنید و می بینید یا اندازه ی شما نیست یا شکمتان بیرون می زند خیلی ناراحت کننده است، اما این همه ی دردسرهای چاقی نیست.  وقتی نمی توانید بخاطر وزن زیادتان راحت بدوید یا پیاده روی کنید. یا وقت بالا رفتن از پله نفستان تنگ می شود، حتما آرزو می کنید کاش وزن تان کمتر بود. چاقی دردسرهای خیلی زیادتری برای سلامتی دارد، که اگر تنها لیستی از آن را ببینید شاید بیشتر به این فکر بیفتید که کمی وزن تان را به حد طبیعی و سالم برسانید.

این مشکل جهانی قرن حاضر، شما را با بیماری های زیادی دست به گریبان خواهد کرد. به عنوان نمونه می توانید لیست زیر را مشاهده کنید.

۱– پُر فشاری خون

۲– دیابت

۳– اختلال در چربی های خون

۴– بیماری عروق کرونر

۵– سکته ی مغزی

۶– سایش مفاصل (استئوآرتریت)

۷– توقف تنفس در خواب

۸– سرطان

۹– بیماری کبد چرب

۱۰– بیماری کیسه ی صفرا

۱۱– آرتروز

۱۲– نقرس

۱۳– ديسك كمر

۱۴ – نارسائی تنفسی

۱۵ – عفونتهای ريوی

۱۶ – حمله های آسمی

۱۷ – مرض قند

۱۸ – مشكلات بعد از عمل جراحی

۱۹ – واريس

۲۰ – سرطان سينه

۲۱ – نازائی

۲۲ – سرطان پروستات

۲۳ – بالا رفتن چربی خون

۲۴ – افزايش فشار خون

۲۵ – بزرگ شدن قلب

۲۶ – نارسائی قلبی

۲۷ – سكته قلبی

۲۸ – مشكلات روانی

۲۹ -فتق شكم

۳۰ – كاهش متوسط سن

۳۱ – خروپف در خواب

۳۲ – ضعف جنسی

۳۳- افزایش خطر سرطان کولون

اینکه این روزها همه در حال وزن کم کردن هستند، چه با کنترل مقدار غذا خوردن ، چه با ورزش و رژیم های سالم، یا با دنبال رژیم های عجیب و غریب رفتن، یا داروهای غیرعادی لاغری مصرف کردن همگی نشانه ی این است که ما به این مقوله اهمیت می دهیم و نگران آن هستیم. این خیلی خوب است و یعنی تقریبا عالی است. اما در کنار تغذیه، ورزش و رژیم صحیح باید دستگاه گوارش و فلور میکروبی متعادلی داشته باشیم تا آنها موثر باشند. بنابراین با مصرف پروبیوتیک های موثر بر لاغری بر سیستم گوارش خود نیز مسلط باشید. مبحث پروبیوتیک و لاغری را در ادامه دنبال کنید.

پروبیوتیک و لاغری

و اما پروبیوتیک و لاغری، باکتری های مفید روده ای چگونه می توانند جلوی این همه دردسر را بگیرند و یا اساسا می توانند بگیرند یا نه؟

ابتدا ببینیم افزایش وزن به این باکتری های ریز بی آزار اصلا ربط دارد یا نه؟ طبق تحقیقاتی که هم روی انسان ها و هم روی حیوانات انجام شده، محققان کشف کردند که افرادی که وزن طبیعی دارند تنوع باکتری بیشتری نسبت به افراد چاق در روده خود دارند. مثلا اگر باکتری روده‌ایی موش‌های چاق را به روده‌ی موش‌های لاغر منتقل کنیم، موش‌های لاغر، چاق می‌شوند.

خب حالا ببینیم این موجودات ریز که تقریبا آچارفرانسه بدن هستند، چگونه ما را از این بلای مهلک چاقی نجات می دهند. این دوستان نه تنها چربی های اضافه را از بین می برند بلکه باعث می شوند اضافه وزن پیدا نکنیم و جلوی چاقی را می گیرند.

پروبیوتیک ها از روش های مختلف باعث ایجاد وزن متعادل در بدن ما می شوند. پروبیوتیک و لاغری را از منظرهای گوناگون اثرگذاری بررسی می کنیم.

پروبیوتیک ها و کاهش جذب چربی

بعضی از پروبیوتیک ها جلوی جذب چربی غذاهایی را که می خوریم می گیرند و باعث می شوند آنها با مدفوع دفع شوند. یعنی این باکتری ها موجب می شوند بدن ما کالری کمتری را جذب و بعد هم ذخیره کند و ما چاق شویم.

پروبیوتیک ها و کاهش ذخیره چربی

پروبیوتیک‌ها باعث زیاد شدن ترشح پروتئین لنف‌ساز که در چرخه ی چربی ها نقش دارند می شوند. و زیاد شدن این پروتئین هاجلوی ذخیره شدن چربی را می گیرید و مانع انباشته شدن آن می‌گردد.

پروبیوتیک ها و ترشح هورمون کاهش اشتها

پروبیوتیک‌ها ترشح هورمونی که به مغز ما دستور سیری را می دهد افزایش می دهند، که این همان هورمون کاهش اشتهاست. وخب برای گرفتن رژیم چه چیزی عالی تر از کم شدن اشتها می تواند باشد. این هورمون سطح کالری‌سوزی و چربی‌سوزی را ما را نیز بالا خواهد برد.

پروبیوتیک ها و تسلط بر مغز

جالب است بدانید گویا بین التهابات مغزی و چاقی رابطه ای وجود دارد. پروبیوتیک ها بر التهابات دستگاه‌های مختلف بدن بخصوص مغز تاثیر می گذارند و آن را کاهش می دهند. و با این ترفند نیز جلوی چاقی و اضافه وزن را می گیرند.

موضوع جالبی که شاید دوست داشته باشید بدانید این است که کدام باکتری بیشتر از همه باعث لاغری می شود. در بین تمام باکتری‌های پروبیوتیک که مورد مطالعه قرار گرفته‌اند، لاکتوباسیل‌ها بیشترین تاثیر را در کاهش وزن نشان داده‌اند. مطالعات زیادی نشان داده که لاکتوباسیل از خواص ضدچاقی برخوردار است.

اگر علاقه مند به رژیم هستید و از دسته نوشیدنی ها نوشابه را دوست دارید به شما نوشابه پروبیوتیک که قند کمتری را نیز دارد توصیه می کنم. برای آشنایی با این نوشابه فراسودمند به این مقاله مراجعه کنید.