گیاه استویا چیست
گیاه استویا چیست ؟ با بی ضررترین شیرین کننده ی دنیا آشنا شوید

دیگر با قندهای پر ضرر می توانید خداحافظی کنید. ببینیم گیاه استویا چیست ، که 300 برابر شیرین تر اما به همان اندازه بی ضررتر از قندهای معمولی است.

این روزها حکم قندهای نیشکر وچغندر نزدیک به حد اعدام رسیده است و جرایمی زیادی مانند افزایش دیابت، پرفشاری، چاقی، کبد چرب، سرطان و … را به دوش می کشد. با این اوصاف گویا چاره ای نیست مگر این که این مجرم خطرناک را از لیست غذاهای خود حذف کنیم. ولی آن وقت بدون این طعم دهنده محبوب چگونه غذاهایمان را شیرین کنیم؟ جایگزین بی نظیری که امروز به شما معرفی می شود شیرین کننده ی استویا است. اما ببینیم گیاه استویا چیست ؟

شیرین کننده ی استویا و گیاه استویا چیست ؟

 

شیرین کننده ی استویا، از گیاه استویا استخراج می شود و یک محصول کاملا طبیعی است که به طور مستقیم از طبیعت و گیاهان گرفته شده. امروز عصاره ی این گیاه به عنوان شیرین کننده در کشورهای زیادی، در صنایع محصولات قندی شیرینی و شکلات، نوشابه های گازدار و… جایگزین شکر و قند شده است.

شیرین کننده ی استویا یک ترکیب مصنوعی نیست، سمی نیست و عوارض جانبی نگران کننده نیز ندارد. استویا یک راه حل بسیار عالی و باور نکردنی برای جایگزین کردن شیرینی هاست، برای کسانی که روزانه به مقدار کالری مصرفی خود توجه دارند یا قصد رژیم گرفتن و لاغر کردن دارند. چون که به هیچ میزان کالری ندارد و جای هیچ نگرانی برای استفاده از آن وجود ندارد.

این محصول عبارتست از: “استویول گلیکوزید” که عصاره گیاه “استویا ریبادیانا برتونی” است. استویا مقاوم در برابر حرارت بالا می باشد، به طوریکه در پخت و پزماهیت آن تحت هیچ شرایطی تغییر نمی کند رنگ استویا بر اثر پخت و پز تیره نمی شود.

استویا را به عنوان قند شیرین کنند و همچنین در نوشابه ها ونوشیدنی ها، شیرینی جات و شکلات ها، مربا، آدامس، سس ها، کچاپ و ماست می توان استفاده کرد.

استویا مورد تایید “سازمان جهانی سلامت” است و به عنوان یک محصول رژیمی مورد تایید “سازمان غذا و داروی آمریکا” قرار گرفته است.

گیاه استویا چیستگیاه استویا چیست

حالا ببینیم خود گیاه استویا چیست ؟ گیاه استویا که عصاره شیرین کننده ی استویا از آن استخراج می شود، گیاهی بومی است که در مرزهای برزیل و پاراگوئه می روید. گیاه استویا بوته کوچکی متعلق به خانواده “ایتراسی” است. گیاهی چند ساله علفی و حساس به سرماست. ارتفاع آن به یک متر می رسد. گیاه دارای برگهای كوچك است كه به صورت متناوب روی ساقه قرار گرفته اند.

پیدایش طبیعی آن بین مرزهای پاراگوئه و برزیل است. شیرین کننده استویا به طور وحشی در سرزمین های بلند آمامبای هیگلندو نزدیک منشا رودخانه ماندی، منطقه ی مرزی بین برزیل و پاراگوئه رشد می کند و در آن مناطق به گیاه برگ عسلی معروف است.

 

تاریخچه ی گیاه استویا چیست

 

صدها سال است گیاه استویا، برای شیرین نمودن غذا و نوشیدنی ها در آمریکای جنوبی استفاده می شده است و در دهه های متمادی هم در آسیا مورد استفاده قرار گرفته.

از گياه استويا سرخ پوستان بومي اين مناطق و اهالي برزيل و پاراگوئه به عنوان دارو استفاده می کنند و اعتقاد دارند که استویا روی بیماری‌های عفونی تأثیر مثبتی دارد و فشار خون را کاهش می‌دهد.

گیاه استویا برای اولین بار در پاراگوئه توسط گیاه شناس برتونی شناسایی شد. استویا لقبی بود که این گیاهشناس و پزشک بر روی این گیاه گذاشت.

مصرف گیاه به عنوان یک شیرین کننده به آمریکای جنوبی باز میگردد. در سال1887 آنتونی برتونی گیاه شناس آمریکایی در حین تحقیقاتش در پاراگوئه استویا و خاصیت شیرین کنندگی آن را با جزئیات شرح داده و بعد از آن به خارج از آمریکای جنوبی معرفی شده است.

بعد ها با بررسی فتوشیمی بر روی این گیاه وجود گلیکوزیدهای استوویول که خاصیت شیرین کنندگی دارند مورد تایید قرار گرفت. این ترکیبات 250تا300 برابر شیرین تر از ساکارز است. به علاوه با داشتن مقاومت در برابر حرارت، غیر قابل تخمیر نیز هستند.

اولین کشور مصرف کننده استویا

حالا اینکه گیاه استویا چیست را فهمیدیم و با تاریخچه آن مختصری آشنا شدیم. اما ببینیم برای اولین بار چه کشوری از این گیاه به عنوان جایگزین شیرین کننده های مصنوعی و طبیعی دیگر استفاده کرد.

در اوایل دهه 1970 ژاپن کشت استویا را به عنوان جایگزینی برای شیرین کننده های مصنوعی مانند ساکارین و سیکلامات که سرطان زا هستند شروع کرد.

امروزه عصاره آبدار برگهای استویا و استویوزید خالص به عنوان شیرین کننده در دنیا مورد استفاده قرار میگیرد.

هم اکنون ژاپن با 40 درصد بازار شیرین کننده ها بیش از هر کشور دیگری مصرف کننده استویا است. امروزه استویا در نقاط مختلف آسیای شرقی از جمله چین (1984)، کره،تایوان،تایلند و مالزی کاشت و مصرف می شوند. چین بزرگترین صادر کننده استویوزید در دنیاست.

پس از شناسایی خواص استویا ، در فاصله زمانی کوتاه بسیاری از کشورها اقدام به کشت و پرورش و فرآوری شیرین کننده استویا کردند، بطوری که روند افزایش کشت این گیاه در کشورهای آمریکا،کانادا،چین،هند،ژاپن ،کره و..مشاهده شد.

مهمترین اهمیت اقتصادی شیرین کننده استویا به عنوان یك ماده شیرین كننده طبیعی در جایگزینی شیرین كننده های مصنوعی (آسپارتان و سدیم ساخارین) است.

گیاه استویا در ایران

در ایران، شرایط دما و نور کافی برای کشت شیرین کننده استویا مساعد است ، اما خاک مناسب برای کشت استویا باید دارای شوری پایین باشد.

این امر موجب می شود تا مناطق محدودی برای کشت این گیاه در ایران فراهم باشد. با توجه به زادگاه گیاه یعنی پاراگوئه که میزان بارندگی آن شبیه میزان بارندگی استان گیلان است.

برای اولین بار مناطق جلگه ای گیلان زیر کشت این گیاه قرار گرفت ، که سازگاری مناسبی را نشان داد. این گیاه در شرایط اقلیمی استان گیلان و مازندران و گلستان مناسب کشت است.